Metody kasowania danych

Metody kasowania danych

Nasi pracownicy dzięki specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu na polu odzyskiwania danych wypracowali unikalne sposoby pozwalające na trwałe i bezpowrotne kasowanie danych.

Współpracując z bankami, instytucjami, świadcząc między innymi usługę kasowania danych z nośników informacji – najczęściej stosujemy następujące, sprawdzone metody kasowania danych:

  1. Kasowanie programowe – dane usuwane są z nośnika dzięki zastosowaniu dedykowanych tejże usłudze aplikacji. Informacje znajdujące się dotychczas na dysku nadpisywane są wielokrotnie coraz nowszymi sekwencjami.
  2. Kasowanie sprzętowe – umożliwia usunięcie danych przy wykorzystaniu de-magnetyzera, transmitującego silne pole magnetyczne. Wiązka promieniowania oddziałuje na powierzchnię talerzy magnetycznych nośnika i na zawsze zamyka dostęp do danych. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest możliwość usuwania danych nawet z nośników uszkodzonych fizycznie. Emisja jest jednak tak silna, że po usłudze kasowania danych nośnik nie może być ponownie wykorzystany do dalszej pracy.
  3. Utylizacja nośników – metoda inwazyjna, polegająca na fizycznym zniszczeniu nośnika na którym przechowywane były dane, np. przez specjalistyczne maszyny mielące.